CELPIP

CELPIP

Для того щоб зіскочити з візи та отримати вид на проживання в Канаді потрібно здавати тест на знання англійської або французської мови. Моє знання французської закінчується приблизно там, де і починається, тому я розповім лише про англійську. Існує всього 2 варіанти тесту який приймається імміграційною службою: IELTS General, CELPIP General. Найсмішніше те, що ці тести треба здавати навіть носіям мови, Канада в цьому плані абсолютно не дискримінуюча країна і правила для всіх однакові.

Кілька років тому я вже готувався, та здавав IELTS, дуже стресова була історія, тому цього разу я вирішив здавати CELPIP, бо як на мене він простіший і в нього є купа переваг у порівнянні з IELTS. Враховуючи, що буквально минулої суботи я здавав CELPIP я вирішив поділитись своїм досвідом.

Переваги CELPIP

Найголовніша перевага тестувавня CELPIP те, що воно банально простіше. І це проявляється в безлічі маленьких аспектів.

Під час слухання і читання потрібно лише вибрати один з наданих варіантів відповіді на питання. Тому, навіть якщо ти щось не зрозумів, ймовірність вгадати - 25%, а з різноманітними техніками відсіювання неправильних відповідей і того більше.

Письмова частина тесту теж значно простіша. По перше, в ній завдання більш відповідають життєвим - маленький лист та аргументована відповідь на опитування. По друге, компʼютер показує синтаксичні помилки та дає підказки правильного правопису слів. Ну хіба ж не диво?

IELTS готується коллективом англомовних університетів з усього світу від Америки до Австралії, що впливає на багато аспектів вимови, тому якщо у вас є складнощі з акцентами тут може бути проблемка. На відміну від IELTS, CELPIP є повністю канадським винаходом і в ньому використовується дуже нейтральна північно-американська вимова.

За моїми враженнями CELPIP ще й швидше проходить, мій тест починався о 9 ранку, а о 11:28 я вже був на вулиці і говорив по телефону. У випадку ж з IELTS мій розмовний модуль починався десь після 14:00 - з великою перервою після основної частини.

Ну звісно ціна теж грає свою роль, CELPIP тест на 45 долларів дешевше ніж IELTS.

Враховучи всі ці аспекти вибір очевидний.

Недоліки CELPIP

Не обходиться звісно і без недоліків. Я можу виділити 2 основних недоліка.

Перш за все, говорити треба з компʼютером, і це не дуже комфортно. Записи потім перевіряють реальні екзаменатори, але всеодно треба звикнути до формату - порадь щось екрану компʼютера. Хоча, може після пандемії це вже не так і не звично. В будь якому випадку, формат бесіди та розмова з реальною людиною в IELTS мені подобаються значно більше.

Другий недолік який мені кинувся в очі під час підготовки то це мала кількість матеріалів, та дуже мала кількість викладачів які знайомі з форматом, та готують для нього. CELPIP дуже нішевий екзамен тож матеріалів не багато.

Мій досвід

Я якось довго не міг наважитись на здачу тесту. В березні по знижкам я купив кілька книжок та історичних тестів для підготовки до екзамену. Як зазвичай трапляється зі мною, я ними майже не користувався.

В червні, тягти далі вже не було куди і 2-ого числа я зареєструвавася на тестування через 9 днів. Постало питання підготовки, адже втрачати 280 долларів за спробу не хотілось.

Підготовка

Спочатку, я спробував зробити два блоки тренувального тесту: слухання та читання. Під час слухання я вирішив подивитись свої результати і тест перервався, тому не повторюйте моїх помилок. Читання пройшло краще, за тест я зробив всього одну помилку. Подивившись на свій результат я вирішив, що за ці частини мені перейматись не варто і краще сфокусуватись на тому, що я знаю гірше: правопис та говоріння.

Перевіряти ці навички самому дуже важко, тому я вирішив знайти репетитора. Нажаль і мене не було знайомих, хтоб міг мене підготувати, тому довелось шукати онлайн. На сайті italki я знайшов класного канадійця який зараз живе на Філіпінах з дуже підходящим для мене графіком занять.

З ним, я провів 5 занять, чотири повноцінних та одне тестове. Він давав мені тестові завдання з написання текстів, подібних до тих, що будуть на екзамені, пояснював помилки та проводив тестові екзамени з говоріння.

Доречі було дуже цікаво побачити як круто Шейн опанував канбан в Notion.

Наша з Шейном дошка

День екзамену

Мій екзамен починався о 9 ранку, прийти треба за 45 хвилин до початку, двері остаточно закриються за 15 хвилин до початку екзамену, якщо не встиг то не твій сьогодні день.

Спочатку, у нас забрали абсолютно всі речі з кишень та всю електроніку, включаючи годинники. Все це добро склали в сумки і поставили на полички, з собою можна було мати лише паспорт і воду.

На вході в тестову кімнату кожного з нас сфотографували та відсканували наші паспорти, потім треба було поставити підпис, взяти бланки для нотаток і сідати за визначений компʼютер. Цікаво, що разом зі мною тест здавала ще пара іранців, в них обох були не підписані паспорти і їх змушували ставити підпис в паспорт перед екзаменом. Як вони змогли вʼїхати в країну з не підписаними паспортами?

За компʼютером починається емітація безпеки, треба вводити паролі написані на листах для нотаток, підтверджувати, що не завчитв відповіді і обіцяти не розповідати нікому про те, що ж там питали. У випадку якщо ми комусь розкажемо про те, що питалось в тесті нам обіцяють відмінити результати. Хіба це не тупо? Від того, що ви їх відміните я ж не стану знати мову гірше.

За 15 хвилин до початку нам провели інструктаж, ми перевірили мікрофони, ті хто дуже хотів збігали до вбиральні. Після цього нам сказали пароль для доступу до тесту і тест почався.

Першим блоком було слухання, другим читання, потім письмо і наприкінці треба було говорити з компʼютером. В цілому я був до цього всього готовий.

Через 2.5 години я закінчив, мене вивели з класу, повернули мої речі і на цьому мій тест закінчився, залишалось чекати результатів. Результати обіцяли надати через 4-5 календарних дня.

Результати

В тестовому центрі весіло оголошення, що результати тестування будуть доступні вже на 4-5 календарний день після здачі тесту. Дуже непагано в порівнянні з 10ма для IELTS. Заради справедливості я маю сказати, що довге очікування могло бути повʼязане з тим, що IELTS я здавав в паперовій версії, цілком можливо, що компʼютерна - швидша.

В середу, в обід, прийшов лист з тестового центру - результати були готові. Як і очікувалось, результати мене серйозно засмутили.

Отже результати, максимальний бал 12: читання - 12, слухання - 11, письмо - 9, говоріння - 8. Говорити з компʼютером та ще й на задані теми, навіть не складні, не так і легко. Я звучав як недоумок тому і результати такі відстійні.

В цілому мені має вистачити отриманного балу для моїх цілей, але я все ще подумую про подачу апеляції, чом би не ризикнути?